mehrclass

Facebook

Twitter

کپی رایت 2017 آکادمی آموزشی مهر.
تمامی حقوق محفوظ است.

17:00 - 9:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-88540326

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

گیلگمش (Gilgamesh)؛ شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین

آکادمی آموزشی مهر > شبکه های اجتماعی  > گیلگمش (Gilgamesh)؛ شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین

گیلگمش (Gilgamesh)؛ شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین

آشنایی با پلتفرم گیلگمش

گیلگمش اسطوره جهان و به نوعی کهن ترین حماسه تاریخ بشریت است. گیلگمش نخستین کتابی است که به دست بشریت نوشته شده است البته تفاوت های بارزی نسبت به کتاب های امروزی دارد. نخستین کتاب تاریخ بشریت، حدود چهار هزار سال عمر دارد بر روی خشت پخته شده و به خط میخی سومری نگاشته شده است. گیلگمش پادشاهی ظالم و خودکامه در اوروک (بین النهرین، در عراق کنونی) بود دو سوم بدنش ایزدی و یک سوم خوی انسانی داشت طی اتفاقاتی که بر این فرمانروا می افتد خوی ظالمانه خود را کنار گذاشته و سراسر زندگی خود را وقف دیگر انسان ها می کند.

از آنجایی که حماسه گیلگمش اولین کتاب نوشته شده در تاریخ جهان و همچنین به عنوان اولین تلاش انسان برای ضبط و انتشار دانش به مردم شناخته شده است. گروهی از ایرانیان فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های آمریکا سعی بر آن دارند مانند این حماسه تاریخی دانش ارزشمندی را برای مردم به اشتراک بگذارد اما به شیوه امروزی و از طریق یک پلتفرم مبتنی بر رسانه های اجتماعی. این پروژه را با نام گیلگمش (Gilgamesh) نامگذاری کرده اند. در این مقاله قصد داریم شما را با این پروژه بسیار ارزشمند آشنا کنیم.

ارزهای دیجیتالی

در این روزهایی که همه چیز رنگ و بوی دیجیتالی شدن به خود گرفته است و همه جا صحبت از بیت کوین ها و مبادله ارز دیجیتالی است اعضای تیم گیلگمش ایده یک شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین (بلاک زنجیره ای) را داده اند. این پروژه ارتباط نویسندگان یا تولید کنندگان محتوا با مخاطبان را فراهم می کند.

گیلمگش چیست؟

همانطور که گفته شد گیلگمش یک پلتفرم اجتماعی به اشتراک گذاری دانش (knowledge-sharing) است که توسط قراردادهای هوشمند اتریوم (Ethereum) و تکنولوژی بلاک چین طراحی شده است. این شبکه راه را برای خوانندگان، منتقدان و نویسندگان هموار می کند تا بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. یا به عبارتی پلتفرم گیلگمش در نظر دارد نویسندگان را با خوانندگان خود مرتبط سازد به این منظور ناشران که به نوعی واسطه نیز محسوب می شوند از ارتباط با خوانندگان حذف خواهند شد. آنچه که این شرکت قصد دارد انجام دهد، یک پلتفرم غیر متمرکز است که کاربران، نویسندگان و خوانندگان می توانند بدون نیاز به ناشران باهم ارتباط برقرار کنند. با استفاده از پلتفرم گیلگمش، کاربران می توانند دانش خود را در یک محیط محافظت شده تقویت کرده و آن ها را به یکدیگر انتقال دهند که نتیجه این امر باعث گسترش یادگیری و آموزش می شود. و نژاد بشر را تشویق می کند تا متفکر و اطلاعات محور باشد.

نشانه گیل (GIL) چیست و چه کاربردی دارد؟

 

گیلگمش از طریق قراردادهای هوشمند اتریوم عمل می کند و اکنون در حال عرضه اولیه سکه (ICO) می باشد. نشانه گیل (GIL) از نوع کاربردی است و به عنوان ارز قابل استفاده نمی باشد بلکه می توان از آن برای خرید کتاب یا سایر خدمات استفاده کرد. همچنین علامت های GIL را می توان در محصولات و خدمات درون برنامه و یا رای دادن در مورد مدیریت این پلتفرم صرف کرد.

پلتفرم گیلمگش چیست؟

کتاب ها از هزاران سال پیش جز منابع اصلی دانش ما بوده اند. با این حال، با ظهور تکنولوژی های جدید و اینترنت، هیچ پلتفرم ساده، معنی دار و سازنده ای وجود ندارد که خوانندگان و نویسندگان کتاب را برای برقراری ارتباط، درگیر شدن و به دست آوردن دانش تشویق کند. در مقابل آن، بازار پر از سیستم های راکد و قدیمی است که دیگر خواسته های جامعه کتاب را برآورده نمی کند.

glimagesh platform

 • نویسندگان و خوانندگان متصل نیستند.
 • خوانندگان نمی توانند دانش خود را با دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارند.
 • نویسندگان بازخورد  و بررسی کتابهایشان را در زمان واقعی دریافت نمی کنند.

ناشران واسطه هستند

ناشران به عنوان واسطه بین نویسندگان و خوانندگان

شرکت های چاپ و نشر قدرتمند با محدود کردن توانایی نویسندگان برای مشارکت در بازار کنترل صنعت را به دست می گیرند تا دستمزد منصفانه به دست آورده و حقوق خود را حفظ کنند. با حفظ کنترل صنعت، ناشران موقعیت خود را به عنوان واسطه در اکثر نشریات و فروش کتاب ها تضمین می کنند و در روند چاپ و نشر کمیسیون های عالی را با حداقل تهدید به موقعیت خود کسب می کنند.

به طور کلی، ناشران چیزی جز واسطه نیستند و از قدرت خود استفاده می کنند تا حقوق نویسندگان را نقض کنند البته ناشران با نفوذ نیز مانع برقراری ارتباط و دسترسی بین نویسندگان، ارائه دهندگان خدمات و خوانندگان می شوند.

ناشران به عنوان واسطه هستند

 • ناشران تمام قدرت پولی و قانونی را نگه می دارند.
 • ناشران ارتباطات باز بین نویسندگان و ارائه دهندگان خدمات مبتنی بر صنعت را منع می کنند.
 • چاپ آثار نویسندگان توسط خودشان نیاز به سرمایه بسیار زیاد دارد.
 • امکان اینکه نویسنده ها، نوشتن را رها کرده و امرار معاش خود را در سایر صنایع بدست آورند؛ وجود دارد.

راه حل پلتفرم Gilgamesh است.

گیلگمش واسطه ها را حذف می کند

پلتفرم Gilgamesh راه حل منحصر به فرد را ارائه می دهد، تجربه کاربر ساده است که خوانندگان را تشویق می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، محتوای مطالب بیشتری را جذب کنند و دانش را به دست آورند.

 

راه حل گیلگمش
این پلتفرم یک بازار آزاد برای کاربران است. جستجو، خرید، بررسی و بحث در مورد کتابها و به طور مستقیم بر صنعت چاپ و نشر تاثیر می گذارد. نویسندگان قادر خواهند بود تا کار خود را از طریق ارائه دهندگان خدمات منتشر کنند و مزایای مالی خود از فروش خود را در پلتفرم دریافت کنند، این امر نویسندگان جدید را در بازار به ارمغان می آورد.

گیلگمش واسطه ها را حذف می کند

 • خوانندگان، منتقدان و نویسندگان می توانند به در این شبکه اجتماعی ارتباط برقرار کنند
 • این پلتفرم صنعت کتاب را احیا خواهد کرد و یک محیط دوستانه و سرگرم کننده برای جامعه کتاب ایجاد می کند
 • گیلگمش ناشر را به عنوان واسطه حذف می کند؛ نویسندگان برای اینکه ناشر کتاب های خودشان باشند می توانند از ارائه دهندگان سرویس در پلتفرم خدمات مربوطه را خریداری کنند
 • نویسندگان و ارائه دهندگان خدمات برای فروش و خدمات خود دستمزد منصفانه را دریافت می کنند
 • کاربران نیز فرصت های خود را برای موفقیت ایجاد می کنند.

 

نشانه GIL

GIL token

پلتفرم گیلگمش یک استاندارد ERC20 را معرفی خواهد کرد. نشانه GIL، که بر اساس قرارداد هوشمند اتریوم است اشخاص را به مشارکت در پلتفرم تشویق می کند.

نشانه گیل یک جعبه ابزار برای استفاده در پلتفرم گیلگمش است. به طور خاص، با انجام تعاملات معنی دار مانند نوشتن یک بازبینی کتاب که به رشد پلتفرم کمک می کند، کاربران پاداش خواهند گرفت. برای خرید نشانه گیل فقط می تواننی از پلتفرم گیلگمش استفاده کنید.

 

app-slide1

 

استفاده از نشانه های گیل یک اکوسیستم دانش عادلانه ایجاد خواهد کرد. نشانه ها به نسبت مشارکت های تولیدی به دست می آید. در زیر به چندین مورد از کاربرد علامت تجاری گیل اشاره شده است:

 

Gilgamesh App

 • دارندگان گیل می توانند رأی دهند، ویژگی های جدید را پیشنهاد دهند همچنین در پلتفرم تغییرات ایجاد کنند.
 • خوانندگان می توانند کتاب ها، کتاب های الکترونیکی (E-Book) یا کتاب های صوتی را در این پلتفرم خریداری کنند.
 • نویسندگان برای اینکه ناشر کتب خود باشند می توانند خدمات ارائه دهندگان را پرداخت کنند.
 • ارائه دهندگان خدمات درصدی از درآمدشان را بابت استفاده از خدمات به پلتفرم گیلگمش پرداخت خواهند کرد.
 • نویسندگان نشانه گیل را از فروش کتاب ها، کتاب های الکترونیکی (E-Book) و کتاب های صوتی بر روی پلتفرم به دست می آورند.
 • نویسندگان در صورت رضایت کاربران و دریافت رتبه بندی بالا نشانه گیل را به عنوان پاداش دریافت می کنند.
 • کاربران می توانند نظرات خود را در ارتباط با کتاب ها بدهند و بابت نظر به عنوان پاداش گیل دریافت کنند. بنابراین با ارسال بازخورد خود برای نویسندگان سود واقعی دریافت خواهند کرد و نویسندگان نیز می توانند از این نظرات برای ویرایش های بعدی کتاب استفاده کنند.

چگونه در گیلگمش سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در گیلمگش سرمایه گذاری کنم؟

 

برای سرمایه گذاری در این شرکت، باید علامت های گیل خود را خریداری کنید. هنوز یک تاریخ مشخص برای ICO وجود ندارد، اما انتظار می رود که به زودی، اتفاق بیفتد. برای خرید نشانه گیل، باید از اتریوم استفاده کنید، بنابراین اگر فقط ارزهایی مانند Bitcoin دارید، قبل از اینکه ICO اتفاق بیافتد باید آن ها را مبادله کنید. در نظر داشته باشید با ۱ ETH قادر به خرید ۱۰،۰۰۰ گیل خواهید بود.

Buy GIL

توجه کنید که خرید گیل معادل خرید یک سهم در سود شرکت نیست. بلکه این کار خرید علامت هایی برای استفاده در داخل پلتفرم خواهد بود.  اگر پس از راه اندازی قیمت نشانه گیل افزایش یابد، می توانید آن را بفروشید.

اعضای تیم

Team member # عاطفه_مصیبی# علی_راسخ# رضا_دیباج# Park_Douglas #Kumar_Gaurav #Mo_Vahedi# مهدی_پدرام#

 

حال باید دید آیا دولت از این پروژه ارزشمند حمایت خواهد کرد؟

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید